Automatický odvzdušňovací ventil CALEFFI 3/8"

Kód: 4425
1 hodnocení
Značka: CALEFFI
144 Kč / ks 119,01 Kč bez DPH
Skladem

Automatický odvzdušňovací ventil CALEFFI 3/8"

Automatické odvzdušňovací ventily se používají k odloučení a odstranění nežádoucí příměsi vzduchu z provozní tekutiny. Přítomnost vzduchu v soustavě vyvolává řadu nežádoucích reakcí - např. vznik koroze, která snižuje životnost topného systému a přenos tepla. Tím dochází ke zvýšení spotřeby energie. Přítomnost vzduchu v soustavě způsobuje rovněž nežádoucí hluk a poruchy cirkulace provozní tekutiny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použití

- určen k odstranění vzduchu v otopném tělese automaticky nebo manuálně (povolením a zpětným dotažením odvzdušňovací hlavice - art. 5081)
- po uplynutí 36 měsíců doporučujeme hlavici vyměnit (ventil se dočasně automaticky uzavře, není tedy nutné uzavírat otopné těleso)
- k utěsnění závitů slouží teflonový kroužek na těle ventilu
- před montáží do otopného tělesa nutno provést propláchnutí potrubí

Princip funkce

Ventil může být použit buď manuálně nebo v automatickém režimu.
Princip činnosti je stejný , přičemž automatický je založen na vlastnostech „disků” z celulózového vlákna, které ovládají hlavici. Pokud topný systém pracuje za běžných podmínek, disky jsou mokré a svým zvětšeným objemem uzavírají ventil. V případě, že je v systému přítomnost vzduchu, disky vysychají , smršťují se a dochází k otevření ventilu a odtékání. Čas nasáknutí disků je v řádu několika sekund.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: